flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ГОЛОВНОГО СПЕЦІАЛІСТА З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НОВОВОЛИНСЬКОГО МІСЬКОГО СУДУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                                     ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                     наказ керівника апарату Нововолинського

                                                                                     міського суду Волинської області

                                                                                     « 05 »листопада 2010 року  10/01-06

 

 

ПОСАДОВА   ІНСТРУКЦІЯ

ГОЛОВНОГО СПЕЦІАЛІСТА З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ  НОВОВОЛИНСЬКОГО МІСЬКОГО СУДУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

1.Загальні положення

 

            1.1.Головний спеціаліст з інформаційних технологій є посадовою особою апарату суду, правовий статус якої визначається Законом України «Про державну службу».

            1.2.Головний спеціаліст з інформаційних технологій призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

            1.3.На посаду головного спеціаліста з інформаційних технологій  призначаються особи, які мають повну вищу освіту відповідного професійного спрямування з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, стаж роботи за фахом не менше 1 року.

            1.4.Головний спеціаліст з інформаційних технологій підпорядковується безпосередньо керівникові апарату, координує свою роботу з територіальним управлінням державної судової адміністрації, структурним підрозділом з інформаційних технологій Державної судової адміністрації України та інформаційно-технічним адміністратором Єдиного державного реєстру судових рішень.

            1.5.Головний спеціаліст з інформаційних технологій  безпосередньо підпорядкованих працівників апарату суду не має.

            1.6.На час відсутності головного спеціаліста з інформаційних технологій у зв'язку з відпусткою, хворобою та іншими причинами його заміщає працівник суду за вказівкою керівника апарату.

            1.7.Головний спеціаліст з інформаційних технологій  у своїй роботі керується Конституцією України, Цивільно- процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України «Про судоустрій та статус суддів», «Про державну службу», «Про боротьбу з корупцією» та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів та регулюють питання організації та здійснення організаційно-технічного забезпечення діяльності судової системи, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України, Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, рішеннями органів суддівського самоврядування, іншими нормативно-правовими актами, що стосуються державної служби та діяльності суду, Інструкцією з діловодства, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, нормами і правилами охорони праці, правилами техніки безпеки, протипожежної безпеки та цією посадовою інструкцією.

            1.8.Головний спеціаліст з інформаційних технологій має дбати про позитивний імідж та авторитет судової установи і державної служби в цілому, дорожити своїм ім'ям та статусом.

 

2.Завдання та обов'язки

 

            2.1.Організовує впровадження в роботі суду комп'ютерних технологій: встановлення комп'ютерного обладнання, комплексів технічної фіксації судового процесу, запровадження комп'ютерних програм статистичної звітності, автоматизованої системи електронного документообігу, створення локальної комп'ютерної мережі, підключення до корпоративної мережі по виділеному захищеному каналу, встановлення в суді спеціального копм'ютерного обладнання тощо, та забезпечує здійснення відповідного моніторингу.

            2.2.Забезпечує адміністрування автоматизованих робочих місць суддів та працівників апарату суду.

            2.3.Забезпечує введення в експлуатацію, встановлення, обслуговування комп'ютерної техніки, периферійного обладнання та оргтехніки, що експлуатуються в суді.

            2.4.Організовує проведення робіт щодо інсталяції програмного забезпечення.

            2.5.Здійснює обслуговування та моніторинг працездатності програмного забезпечення та мережного обладнання комп'ютерної мережі.

            2.6.Надає консультативну допомогу суддям і працівникам апарату суду з питань роботи та використання комп'ютерного обладнання і програмного забезпечення.

            2.7.Забезпечує моніторинг введення в експуатацію та організовує обслуговування комп'ютерної мережі суду, поточне адміністрування мережного обладнання локальної комп'ютерної мережі, адміністрування контролера домену та серверів комп'ютерної мережі.

            2.8.Забезпечує доступ користувачів до внутрішніх інформаційних ресурсів.

            2.9.Здійснює моніторинг дотримання технології експлуатації програмного забезпечення та використання антивірусного захисту локальної комп'ютерної мережі.

            2.10.Забезпечує виявлення і попередження недоліків у роботі працівників суду під час використання комп'ютерної та оргтехніки, системного та прикладного програмного забезпечення.

            2.11.Проводить аналіз стану інформаційного забезпечення суду та вносить пропозиції щодо вдосконалення форм і методів роботи суду в частині інформаційного забезпечення діяльності суду, надає відповідні звіти.

            2.12.Контролює ведення обліково-статистичних карток в електронному вигляді.

            2.13.Виконує інші розпорядження керівника апарату.

 

3.Права

 

            3.1.Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України «Про судоустрій та статус суддів», «Про державну службу», та іншими актами законодавства.

            3.2.На соціально- правовий захист відповідно до свого статусу.

            3.3.За дорученням керівництва представляти інтереси суду в підприємствах, установах та організаціях, органах влади з питань, що належать до його компетенції.

            3.4.Отримувати матеріально-технічне забезпечення для виконання покладених на нього обов'язків та завдань.

            3.5.В установленому порядку отримувати від працівників суду інформацію, необхідну для виконання посадових обов'язків.

            3.6.За погодженням з керівництвом суду залучати інших працівників апарату суду з метою забезпечення виконання покладених на нього завдань.

            3.7.Вносити в межах своєї компетенції пропозиції щодо вдосконалення роботи суду.

            3.8.Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

           

4.Відповідальність

 

            Головний спеціаліст з інформаційних технологій відповідно до законодавства України несе відповідальність:

            4.1.За неякісне або невчасне виконання посадових обов'язків і завдань.

            4.2.За бездіяльність або невикористання наданих йому прав.

            4.3.За порушення Правил внутрішнього трудового розпорядку суду.

            4.4.За порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних з прийняттям на державну службу та її проходженням.

 

 

 

З посадовою інструкцією ознайомлено та копію одержано:______________________________

                                                                                                          (підпис)                     ПІП

 

«___»__________ 2010 року