flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ КЕРІВНИКА АПАРАТУ НОВОВОЛИНСЬКОГО МІСЬКОГО СУДУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОГОДЖЕНО                                                                                 ЗАТВЕРДЖЕНО

Голова Нововолинського міського суду                                        Наказ територіального управління

Волинської області                                                                          державної судової адміністрації

_____________________А.В. Свередюк                                                  в Волинській області

«05» листопада 2010 року                                                              «___»_______2010 року № _______                                        

                                                    

                                                                                                     

 

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

КЕРІВНИКА АПАРАТУ НОВОВОЛИНСЬКОГО МІСЬКОГО СУДУ

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

1.Загальні положення

 

            1.1. Керівник апарату суду очолює апарат суду, який здійснює організаційне забезпечення роботи суду. Правовий статус керівника апарату суду визначається Законом України  «Про судоустрій і статус суддів» та «Про державну службу».

1.2. Керівника апарату місцевого суду призначає на посаду та звільняє з посади начальник відповідного територіального управління Державної судової адміністрації України за поданням голови місцевого суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

            1.3. На посаду керівника апарату суду призначається особа, яка має повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» або «Правоохоронна діяльність» з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, стаж роботи за фахом на державній службі в органах судової влади чи стаж роботи на державній службі на керівних посадах в інших сферах управління не менше 5 років або загальний стаж роботи  за фахом в інших сферах управління не менше 7 років.

            1.4. Керівник апарату суду свої функціональні обов'язки виконує під контролем голови суду та безпосередньо підпорядковується начальнику територіального управління Державної судової адміністрації.

            1.5. Керівникові апарату суду безпосередньо підпорядковані помічник голови суду, помічник заступника голови суду, помічники суддів за виключенням питань підготовки справ до розгляду, секретарі судового засідання, старший секретар суду, секретарі суду, головний спеціаліст з інформаційних технологій, архіваріус, інші працівники відповідно до підпорядкованості за посадами штатного розпису суду, судові розпорядники.

1.6. Керівник апарату суду у своїй роботі керується Конституцією України, Цивільно-процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України «Про судоустрій та статус суддів»,  «Про державну службу», «Про боротьбу з корупцією» та іншими законами України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів та державної служби, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами, що стосуються державної служби та діяльності суду, Інструкцією з діловодства, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, нормами і правилами охорони праці, правилами техніки безпеки, протипожежної безпеки та цією посадовою інструкцією. У питаннях організації і застосування методики проведення кадрової роботи та державної служби керівник апарату суду керується рекомендаціями Головного управління державної служби України, Мінпраці та соціальної політики та Пенсійного фонду України.

            1.7. Керівник апарату суду має дбати про позитивний імідж та авторитет судової установи і державної служби в цілому, дорожити своїм ім'ям та статусом.

2.Завдання та обов'язки

 

            2.1Керівник апарату суду призначає на посаду та звільняє з посади працівників апарату суду, застосовує до них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення.

2.2. Здійснює безпосереднє керівництво апаратом суду, забезпечує організованість та злагодженість у роботі підрозділів суду, працівників апарату суду, їх взаємодію у виконанні завдань, покладених на апарат суду щодо організаційного забезпечення діяльності суду.

            2.3. Взаємодіє із територіальним управлінням державної судової адміністрації відповідної області, правоохоронними та іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, органами суддівського самоврядування, спеціальним підрозділом судової міліції «Грифон», іншими установами й організаціями, засобами масової інформації з питань забезпечення діяльності суду.

            2.4. Організовує ведення діловодства в суді відповідно до Інструкції з діловодства.

            2.5. Складає проекти планів роботи суду, погоджує їх, організовує контроль за ходом їх виконання.

            2.6. Координує здійснення організаційних заходів щодо підготовки оперативних нарад, виконання інших завдань.

            2.7. Проводить оперативні наради, організовує розробку службових розпоряджень, інструкцій тощо.

            2.8. Організовує спільну роботу працівників апарату суду в ході підготовки необхідних матеріалів у разі віднесення питань до компетенції декількох підрозділів, працівників апарату суду.

2.9. Веде кадрове діловодство щодо суддів.

            2.10. Здійснює заходи щодо забезпечення належного матеріального та соціального забезпечення суддів та працівників апарату суду, медичного обслуговування та санаторно-курортного лікування, забезпечення благоустроєним житлом.

            2.11. Здійснює заходи щодо забезпечення належних умов діяльності суддів та працівників апарату суду, умов оплати їх праці, належного фінансування суду інформаційно-нормативного забезпечення судової діяльності.

            2.12. Організовує розробку і подання на затвердження в установленому порядку штатного розпису і кошторису витрат на утримання суду.

            2.13. Подає на розгляд голови суду пропозиції щодо структури, чисельності та штатного розпису апарату суду.

            2.14. Здійснює безпосереднє керівництво діяльністю кадрової служби, забезпечує реалізацію державної політики з питань кадрової роботи та державної служби в апараті суду.

            2.15. Організовує роботу з кадрами апарату суду, контролює стан цієї роботи, а також ведення кадрового діловодства в суді.

            2.16. Здійснює методичне керівництво проведенням конкурсного відбору на посади державних службовців апарату суду, атестації та щорічної оцінки виконання державними службовцями апарату суду покладених на них обов'язків і завдань.

            2.17. Уживає заходів організаційного характеру для підтримання приміщення суду в стані, придатному для належного його функціонування, проведення капітального та поточного ремонтів, технічного оснащення приміщень, створення безпечних та комфортних умов для працівників та осіб, які перебувають у суді, забезпечує наявність необхідних ресурсів та оргтехніки, безперебійне її функціонування.

            2.18. Здійснює організаційне забезпечення ведення судової статистики, діловодства, обліку та зберігання судових справ, належного ведення архіву, кодифікації та роботи бібліотеки суду, а також планово-фінансової та бухгалтерської роботи, обслуговування рахунків в установах банку.

            2.19. Контролює роботу служби судових розпорядників та забезпечує організацію судового процесу.

            2.20. Забезпечує зберігання та використання штампів і печаток суду, товарно-матеріальних цінностей та документації суду.

            2.21. Здійснює контороль за виконанням та необхідним дотриманням правил охорони праці та протипожежної безпеки, дотриманням працівниками суду правил внутрішнього трудового розпорядку.

            2.22. Здійснює інші повноваження з організації роботи апарату суду щодо забезпечення діяльності суду.

2.23. Керівник апарату інформує збори суддів про свою діяльність. Збори суддів можуть висунути недовіру керівнику апарату, що тягне за собою звільнення його з посади.

 

 

3.Права

 

            3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, законами України «Про судоустрій  та статус суддів», «Про державну службу» та іншими актами законодавства.

            3.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

            3.3. Вести ділове листування з органами системи державної судової адміністрації, органами та установами судової системи, іншими державними органами, установами і організаціями у межах своєї компетенції.

            3.4. У встановленому порядку готувати запити, клопотання, звернення тощо з питань, що стосуються діяльності апарату суду і належать до його повноважень.

            3.5. Вносити пропозиції щодо удосконалення діяльності суду, з питань кадрової роботи, із забезпечення діяльності працівників апарату суду.

            3.6. Проводити службові наради з питань, що належать до його повноважень.

            3.7. Брати участь у засіданнях колегії територіального управління державної судової адміністрації області, бути призначеним до складу колегії цього управління, а також брати участь у нарадах, засіданнях робочих груп тощо з питань організації діяльності апарату судів, що проводяться територіальним управлінням державної судової адміністрації.

           

 

4.Відповідальність

 

4.1. Керівник апарату суду несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу.

            4.2. Відповідно до законодавства України несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання своїх функціональних обовязків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, перевищення наданих йому прав, перевищення своїх повноважень, за вчинок,  який порочить його як державного службовця або дискредитує місцевий суд, порушення трудової дисципліни, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, повязаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.

 

 

 

 

 

 

З посадовою інструкцією ознайомлено та копію одержано:______________________________

                                                                                               (підпис)                     ПІП

 

 

«___»__________ 2010 року