flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ЗАСТУПНИКА КЕРІВНИКА АПАРАТУ НОВОВОЛИНСЬКОГО МІСЬКОГО СУДУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОГОДЖЕНО

Голова Нововолинського міського суду

Волинської області

_________________ А.В.Свередюк

«05» листопада  2010 року

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказ керівника апарату Нововолинського

міського суду Волинської області

05  листопада 2010 року № 10/01-06

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

ЗАСТУПНИКА КЕРІВНИКА АПАРАТУ

НОВОВОЛИНСЬКОГО МІСЬКОГО СУДУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

1.      Загальні положення

 

1.1. Заступник керівника апарату є посадовою особою апарату місцевого суду (далі - суд), правовий статус якої визначається Законами України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про державну службу».

1.2. Заступник керівника апарату призначається на посаду та звільняється з посади наказом начальника територіального управління Державної судової адміністрації за поданням голови суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

1.3. На посаду заступника керівника апарату призначається особа, яка має повну  вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, стаж роботи за фахом на державній службі в органах судової влади чи стаж роботи на державній службі на керівних посадах в інших сферах управління не менше 3 років або загальний стаж роботи за фахом в інших сферах управління не менше 5 років.

1.4. Заступник керівника апарату безпосередньо підпорядкований керівнику апарату суду. У разі відсутності керівника апарату виконує його обов’язки.

1.5. У своїй роботі заступник керівника апарату керується Конституцією України, Цивільним процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", "Про засади запобігання та протидії корупції" та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, Інструкцією з діловодства в місцевому загальному суді, іншими актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.

 

2. Завдання та обов'язки

 

2.1. У разі відсутності керівника здійснює безпосереднє керівництво апаратом суду, забезпечує організованість та злагодженість у роботі підрозділів суду, працівників апарату суду, їх взаємодію у виконанні завдань, покладених на апарат суду щодо організаційного забезпечення діяльності суду.

2.2. Взаємодіє з територіальним управлінням державної судової адміністрації відповідної області, правоохоронними та іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, органами суддівського самоврядування, спеціальним підрозділом судової міліції „Грифон", іншими установами й організаціями, засобами масової інформації з питань забезпечення діяльності суду.

2.3. Організовує ведення діловодства в суді відповідно до Інструкції з діловодства.

2.4. Організовує складання проектів планів роботи суду, погоджує їх, організовує контроль за ходом їх виконання.

2.5. Координує здійснення організаційних заходів щодо підготовки оперативних нарад, виконання інших завдань.

2.6. За дорученням керівника апарату та голови суду проводить оперативні наради, організовує розробку службових розпоряджень, інструкцій тощо.

2.7. Організовує спільну роботу працівників апарату суду в ході підготовки необхідних матеріалів у разі віднесення питань до компетенції декількох підрозділів, працівників апарату суду.

2.8. Здійснює заходи щодо забезпечення належного матеріального та соціального забезпечення суддів та працівників апарату суду, медичного обслуговування та санаторно-курортного лікування, забезпечення благоустроєним житлом.

2.9. Здійснює заходи щодо забезпечення належних умов діяльності суддів та працівників апарату суду, умов оплати їх праці, належного фінансування суду, інформаційно-нормативного забезпечення судової діяльності.

2.10. У разі відсутності керівника апарату організовує розробку і подання на затвердження в установленому порядку штатного розпису і кошторису витрат на утримання суду.

2.11.    Подає  керівнику апарату пропозиції щодо структури, чисельності та штатного розпису апарату суду.

2.12. На час відсутності керівника апарату здійснює безпосереднє керівництво діяльністю кадрової служби, забезпечує реалізацію державної політики з питань кадрової роботи та державної служби в апараті суду.

2.13. Узагальнює практику роботи з кадрами, вносить голові суду пропозиції щодо її вдосконалення.

2.14. У разі відсутності керівника апарату веде кадрове діловодство щодо суддів суду, організовує роботу з кадрами апарату суду, контролює стан цієї роботи, а також ведення кадрового діловодства в суді.

2.15. У разі відсутності керівника апарату призначає на посаду та звільняє з посади працівників апарату суду, застосовує до них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення.

2.16. Очолює конкурсну та атестаційну комісію суду.

2.17. Організовує   роботу   з   навчання   та   підвищення   кваліфікації працівників апарату суду, внесення замовлення щодо потреб та підготовки спеціалістів для апарату суду до відповідних органів.

2.18. Уживає   заходів   організаційного   характеру   для   підтримання приміщення суду у стані, придатному для належного його функціонування, проведення капітального та поточного  ремонтів, технічного оснащення приміщень, створення безпечних та комфортних  умов для працівників та осіб, які перебувають у суді, забезпечує наявність необхідних ресурсів та оргтехніки, безперебійне її функціонування.

2.19.    Здійснює організаційне забезпечення ведення судової статистики, діловодства, обліку та зберігання судових справ, належного ведення архіву, кодифікації та роботи бібліотеки суду, а також планово-фінансової та бухгалтерської роботи, обслуговування рахунків в установах банку.

2.20. Контролює роботу служби судових розпорядників та забезпечує організацію судового процесу.

2.21. Забезпечує зберігання та використання штампів і печаток суду, є матеріально-відповідальною особою за основні засоби та нематеріальні активи, товарно-матеріальні цінності та бланки суворої звітності, що знаходяться в суді.

2.22.  Проводить щорічну інвентаризацію нерухомого майна.

2.23. Забезпечує виконання та необхідне дотримання правил охорони праці та протипожежної безпеки, дотримання працівниками суду правил внутрішнього трудового розпорядку.

2.24. Вносить пропозиції голові суду щодо удосконалення організації діяльності суду.

2.25. Веде кадрове діловодство щодо працівників суду.

2.26. Веде облік явки на роботу працівників суду, заповнює табель робочого часу.

2.27. Веде роботу по оформленню посвідчень про відрядження суддів та працівників апарату суду.

2.28. Здійснює оформлення листків непрацездатності та засідань комісії суду із соціального страхування.

2.29. Забезпечує своєчасне подання всіх форм звітів територіальному управлінню державної судової адміністрації та відповідному територіальному управлінню статистики Держкомстату за своїм місцезнаходженням. Організовує складання та обробку статистичних звітів про роботу суду за допомогою техніко-технологічних засобів.

2.30. забезпечує достовірність, об’єктивність, оперативність, стабільність та цілісність статистичної інформації про роботу суду.

2.31. Кожен звітний період проводить аналіз даних судової статистики з визначенням тенденцій динаміки основних показників судочинства.

2.32. Вживає заходів щодо забезпечення гласності даних судової статистики, з цією метою готує відповідні довідки, інформацію та здійснює постійний зв’язок із засобами масової інформації з питань судової статистики.

2.33. Веде справи із статистичними звітами та справи з питань обліково-статистичної роботи згідно з номенклатурою справ суду.

2.34. Виконує доручення керівника апарату щодо організації роботи суду з кадровим резервом, формування кадрового резерву на посади в апараті суду та контролю за виконанням річних планів підготовки кадрового резерву, узагальнює практику роботи з кадрами, вносить голові суду та керівникові апарату пропозиції щодо її вдосконалення.

2.35. Забезпечує збір інформації та складає графік відпусток суддів та працівників апарату суду, контролює його виконання.

2.36. Проводить  узагальнення  роботи суду  із  звернення  судових рішень до виконання.

2.37. Організовує роботу бібліотеки суду, підбір літератури для працівників суду.

2.38. Контролює ведення діловодства в суді.

2.39. Координує роботу архіву суду, надає методичну та практичну допомогу працівникам архіву суду.

2.40. Готує інформацію та подає звіти, аналізи, узагальнення про роботу з кадрами суду за вимогою територіального управління державної судової адміністрації.

2.41. Веде  аналітичну   роботу   з   різних   напрямів   діяльності   суду.

2.42. Здійснює облік звернень громадян та юридичних осіб, проводить аналіз роботи суду з розгляду звернень. За дорученням керівника апарату та голови суду розглядає та готує проекти відповідей на них.

2.43. Здійснює інші повноваження з організації роботи апарату суду щодо забезпечення діяльності суду.

2.44. Виконує інші доручення керівника апарату і голови суду.

2.45. Заміщує на час відсутності у зв’язку з відпусткою, хворобою та іншими причинами керівника апарату суду.

 

3. Права

 

3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.

3.2. На соціальний та правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3. За дорученням керівника апарату представляти суд в інших управлінських структурах з питань, що належать до його компетенції та наданих повноважень.

3.4. Вести ділове листування з органами системи державної судової адміністрації, органами та установами судової системи, іншими державними органами, установами і організаціями у межах своєї компетенції.

3.5.       У встановленому порядку готувати запити, клопотання, звернення тощо з питань, що стосуються діяльності апарату суду і належать до його повноважень.

3.6.       Вносити пропозиції голові суду щодо удосконалення діяльності суду, з  питань кадрової роботи, із забезпечення діяльності працівників апарату суду.

3.7.       Проводити  службові  наради  з  питань, що  належать  до  його повноважень.

3.8.       Брати участь у засіданнях колегії територіального управління державної судової адміністрації відповідної області, бути призначеним до складу колегії цього управління, а також брати участь у нарадах, засіданнях робочих груп тощо з питань організації  діяльності   апарату  судів,   що проводяться територіальним управлінням державної судової адміністрації.

 

4. Відповідальність

 

4.1. Заступник керівника апарату несе персональну відповідальність за виконання покладених законом на апарат суду завдань.

4.2. Відповідно до законодавства України несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання своїх функціональних обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, перевищення своїх повноважень, за вчинок, який порочить його як державного службовця або дискредитує місцевий суд, порушення трудової дисципліни, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.

 

 

 

 

 

 

З посадовою інструкцією ознайомлено та копію одержано:_______________________________

                                                                                                           (підпис)                             ПІП

 

 

«____» __________________  2010 року