Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Міністерство юстиції нагадує: мешканці тимчасово окупованих територій (ТОТ) мають право на безоплатну правничу допомогу, яку можна отримати дистанційно. Це — важливий елемент у забезпеченні безбар’єрного доступу, що дає змогу кожному громадянину, незалежно від обставин воєнного часу скористатися своїм правом на отримання необхідної консультації та підтримки.
Як отримати допомогу дистанційно?
Якщо ви перебуваєте в окупації і потребуєте безоплатної правничої допомоги — звертайтеся до системи надання безоплатної правничої допомоги дистанційно.
Для цього напишіть у Telegram-бот @LegalAidUkraineBot чи у приватному повідомленні на сторінках БПД у соціальних мережах Facebook та Instagram. Ви також можете отримати усну консультацію через дзвінок в Telegram.
Після отримання відповіді рекомендуємо подбати про власну безпеку — видалити листування та історію викликів!
Які послуги доступні?
Мешканці ТОТ можуть отримати як первинну, так і вторинну правничу допомогу:
Безоплатна первинна правнича допомога (БППД): передбачає надання консультацій та роз’яснень з питань українського законодавства, допомогу з документами (заявами, скаргами тощо).
Безоплатна вторинна правнича допомога (БВПД): передбачає представництво інтересів у суді, складення процесуальних документів.
Хто має право на вторинну допомогу?
Згідно зі статтею 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу», право на вторинну правничу допомогу мають:
особи з низьким доходом (працездатні, пенсіонери);
люди з інвалідністю з низькою пенсією;
внутрішньо переміщені особи;
ветерани війни;
члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та захисників і захисниць України;
потерпілі від кримінальних правопорушень, катувань або жорстокого поводження та інших злочинів, вчинених в умовах воєнних дій;
діти.
Як отримати вторинну правничу допомогу?
Мешканці ТОТ можуть подати звернення на БВПД онлайн. Документи підписуться КЕП і направляються до системи надання БПД електронною поштою. Ті, хто не мають змоги отримати КЕП і скористатися ним, можуть надіслати фото звернення та інших документів з підписом від руки. Однак пізніше потрібно буде підтвердити фахівцю системи БПД свою особу по відеозвʼязку — пред’явити оригінали документів.
Безбар’єрність у дії
Забезпечення доступу до правової допомоги для мешканців ТОТ є прикладом реалізації принципів безбар’єрності в державній політиці. Міністерство юстиції України продовжує працювати над тим, щоб кожен громадянин мав рівні можливості для захисту своїх прав, незалежно від обставин. Безбар’єрність — це про зручність, повагу та врахування потреб кожного і кожної. Безбар’єрність — це коли можеш!
Міністерство юстиції України