flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Історія Нововолинського міського суду Волинської області

29 листопада 2019, 11:55

Історична довідка

Нововолинського міського суду Волинської області

 

У 1951 році згідно Указу Президії Верховної Ради УРСР від 10 січня 1951 року на Волині було засноване селище Нововолинськ Іваничівського району, яке своєю появою завдячує покладам кам’яного вугілля Львівсько-Волинського вугільного басейну. З 1957 року селище Нововолинськ стало містом районного підпорядкування, а з 1958 року згідно Указу Президії Верховної Ради УРСР від 25 вересня 1958 року №103 віднесене до категорії міст обласного підпорядкування з перенесенням районного центру Іваничівського району з смт.Іваничі в м.Нововолинськ (Іваничівський район перейменовано у Нововолинський).

16 грудня 1957 року у місті Нововолинську був утворений народний суд другої дільниці Іваничівського району (відповідно до наказу голови суду №1 від 16 грудня 1957 року).   

Першим головою народного суду був Сидоренко Григорій Никифорович, обраний з 16 грудня 1957 року народним суддею народного суду другої дільниці Іваничівського району у відповідності із протоколом окружної лічильної комісії від 15 грудня 1957 року та наказом голови Волинського обласного суду №444 від 16 грудня 1957 року. Поряд з ним виконання обов’язків по відправленню правосуддя здійснював народний суддя Рибак Віктор Федорович, який обраний народним суддею народного суду другої дільниці Іваничівського району згідно рішення Нововолинського міськвиконкому від 30 листопада 1959 року.

 Згідно наказу по народному суду другої дільниці Іваничівського району №1 від 16 грудня 1957 року штат суду складався окрім народного судді ще з секретаря суду, секретаря судового засідання, діловода-друкарки, судового виконавця та кур’єра – прибиральниці.

В архіві суду збереглися судові рішення, починаючи з 31 грудня 1957 року. Перший вирок суду датований 04 січня 1958 року.

Завдання правосуддя та засади реформування судової системи визначили  прийняті у грудні 1958 року Верховною Радою СРСР «Основи законодавства про судоустрій Союзу РСР, союзних і автономних республік», згідно з якими третьою сесією Верховної Ради УРСР п’ятого скликання 30 червня 1960 року прийнято Закон УРСР «Про судоустрій Української РСР», котрим ліквідовано дільничі суди і з 1961 року на території м.Нововолинська почав здійснювати судочинство  народний суд м.Нововолинська.

Зміни торкалися передусім організації та діяльності низової ланки судової системи. Відповідно до цього Закону правосуддя в Українській РСР здійснювалось Верховним судом Української РСР, обласними судами і районними (міськими) народними судами. Цим Законом встановлювалися вимоги до посади судді. У відповідності до ст.21 Закону народні судді обирались громадянами району на основі загального, рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні строком на п’ять років. Також були розширені повноваження народних судів, в ньому закріплювались такі принципи, як право громадян на судовий захист, утворення всіх судів на засадах виборності, підзвітності суддів і народних засідателів перед виборцями, колегіальний розгляд цивільних і кримінальних справ у всіх судах, ведення судочинства українською мовою або мовою більшості населення даної місцевості, участь у судочинстві представників громадських організацій і трудових колективів. Народні засідателі обиралися на два роки зборами трудових колективів. Судові справи між суддями розподілялися за територіальним принципом, тобто за кожним суддею закріплювалася певна територія району (міста). Народні суди мали звітувати про свою діяльність перед відповідними Радами, а народні судді - перед виборцями.

Підвищити роль громадськості у здійсненні правосуддя давали змогу керовані судами самодільні органи – Ради народних засідателів. Відновили діяльність товариські суди, що виникли в 20-х роках для боротьби з порушниками дисципліни праці. Згідно з Положенням  про товариські суди Української РСР від 15 серпня 1961 року їх підсудності підлягали справи про антигромадські вчинки й злочини, за скоєння яких не передбачалося кримінальне покарання. Товариські суди застосували переважно заходи громадського впливу, а в разі необхідності могли порушувати клопотання перед народними судами про застосування кримінального покарання. Справи розглядалися колегіально, трьома членами товариського суду.

Проте спроба децентралізувати управління судовою системою виявилася невдалою і в 1962 році відновився попередній порядок  загального керівництва судами з боку Мін’юсту та його органів.

Відповідно до наказу голови народного суду м.Нововолинська від 18 березня 1963 року №3 на посаду судді народного суду м.Нововолинська  призначено Лагоду Петра Івановича.

Згідно книги наказів народного суду з 1966 року по 1970 рік Лагода Петро Іванович очолював роботу колективу народного суду м.Нововолинська як голова суду. На той час правосуддя здійснювали ще народні судді Лавренчук Ольга Герасимівна та Могила Василина Давидівна.

В архіві Головного територіального управління юстиції у Волинській області збереглися дані про те, що Лавренчук Ольга Герасимівна зарахована на посаду народного судді народного суду м.Нововолинська з 19 травня 1966 року наказом голови суду від 19 травня 1966 року №9, виданим на підставі рішення виконкому Нововолинської міської Ради депутатів трудящих від 19 травня 1966 року. Могила Василина Давидівна була зарахована на посаду народного судді з 14 грудня 1970 року згідно протоколу виконавчого комітету районної, міської Ради депутатів трудящих про результати виборів народних суддів районного (міського) народного суду Української РСР від 13 грудня 1970 року.

Відповідно до судових рішень та книги наказів народного суду у 1970 році народний суд м.Нововолинська перейменовано у Нововолинський міський народний суд.

Указом Президії Ради УРСР від 06 жовтня 1970 року створено Міністерство Юстиції УРСР та відділи юстиції облвиконкому. У зв’язку із створенням відділів юстиції структура і функції обласного суду змінились. 30 грудня 1970 року функції управління і організації діяльності народних судів були передані від обласного суду до відділу юстиції.

З 1970 року суд у своїй діяльності підпорядковувався відділу юстиції виконкому Волинської обласної Ради депутатів трудящих ( з жовтня 1977 року – Волинської обласної Ради народних депутатів).      

Наказом  голови Волинського обласного суду від 14 грудня 1970 року №195, у зв’язку з виборами народних суддів Волинської області, проведеними 13 грудня 1970 року, на підставі протоколу виконавчого комітету районної, міської Ради депутатів трудящих про результати виборів народних суддів районного (міського) народного суду Української РСР від 13 грудня 1970 року зарахований на посаду  народного судді  Нововолинського міського народного суду з 14 грудня 1970 року Чалий  Федір Федосійович.

Рішенням голови виконкому Нововолинської міської ради депутатів трудящих від 22 грудня 1970 року №335 народного суддю Чалого Федора Федосійовича затверджено головою Нововолинського міського народного суду.

Після закінчення повноважень судді вдруге Чалий Федір Федосійович обраний народним суддею Нововолинського міського народного суду  з 12 квітня 1976 року згідно наказу начальника відділу юстиції Волинського облвиконкому від 12 квітня 1976 року №20 у зв’язку з виборами народних суддів Волинської області, проведеними 11 квітня 1976 року. Тим же наказом з 12 квітня 1976 року була зарахована на посаду народного судді Слюсар Людмила Антонівна.

Наказом начальника відділу юстиції Волинського обласного виконкому від 06 травня 1976 року, на підставі рішення голови виконкому Нововолинської міської ради депутатів трудящих від 22 квітня 1976 року №6/4, керуючись ст.24 Закону  УРСР «Про судоустрій Української РСР» народного суддю Чалого Федора Федосійовича повторно затверджено головою Нововолинського міського народного суду.

Згідно із Законом СРСР від 30 листопада 1979 року «Про Верховний суд СРСР» народні суди були низовим та основним ланцюгом радянської судової системи, так як саме вони розглядали як суд першої інстанції більшість цивільних та кримінальних справ. Крім того, народні суди вели виховну та роз’яснювальну роботу серед населення. При народних судах працювали судові виконавці, які виконували рішення суду та вироки.

У 1980 році поданням начальника обласного відділу юстиції, погодженим з міським і обласним комітетами Компартії України, Слюсар Людмила Антонівна рекомендована повторно на обрання народним суддею Нововолинського міського народного суду. Про її звільнення із займаної посади в архівах суду  та Головного територіального управління юстиції у Волинській області документи не збереглись.

Законом УРСР «Про судоустрій УРСР» в редакції від 05 червня 1981 року було збережено раніше існуючий порядок обрання суддів та передбачалось, що районний (міський) народний суд утворювався в районі, місті (крім міст районного підпорядкування), районі в місті. Народні судді районних (міських) народних судів обиралися громадянами району, міста, району в місті на основі загального, рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні строком на п’ять років. Проте був змінений порядок обрання голови відповідного суду. Статтею 23 Закону було передбачено, що при обранні двох чи більше народних суддів районна, міська, районна в місті Рада народних депутатів затверджує на сесії голову відповідного районного (міського) народного суду з числа обраних народних суддів.

Як зазначено в характеристиці народного судді Чалого Федора Федосійовича, збереженій в архіві Головного територіального управління юстиції у Волинській області, у червні 1982 року Чалий Федір Федосійович звільнений з посади народного судді у зв’язку з досягненням пенсійного віку і виходом на пенсію. Інші нормативні документи про його звільнення відсутні.

Наказом начальника обласного відділу юстиції від 07 грудня 1981 року стажистом Нововолинського міського народного суду зарахована Пастернак (Завидовська) Оксана Григорівна, яка у вересні 1981 року обрана народним засідателем народного суду, а з грудня 1981 року по червень 1982 року як народний засідатель, виконувала обов’язки народного судді Нововолинського міського народного суду.

У 1981 році поданням Міністерства юстиції Української РСР за погодженням з міським і обласним комітетами Компартії України рекомендовано  кандидатом на вибори народним суддею Нововолинського міського народного суду Пака Володимира Михайловича. Наказом начальника відділу юстиції Волинського облвиконкому від 10 серпня 1981 року №69, у зв’язку з виборами, проведеними 09 серпня 1981 року, Пака Володимира Михайловича зараховано на посаду народного судді.

У 1982 році виборці виборчого округу №2 висунули кандидатом у народні судді Нововолинського міського народного суду Хлапук Лідію Іванівну. Міська виборча комісія по виборах народних суддів зареєструвала Хлапук Лідію Іванівну кандидатом і включила у виборчий бюлетень для таємного голосування. 30 червня 1982 року відбулись вибори народних суддів Волинської області, за результатами яких протоколом районної, міської, районної в місті виборчої комісії про результати виборів народного судді від 20 червня 1982 року, затвердженим рішенням виконавчого комітету міської Ради народних депутатів від 05 квітня 1982 року №94, кількістю голосів виборців – 17979, Хлапук Лідія Іванівна обрана народним суддею Нововолинського міського народного суду, про що 21 червня 1982 року виданий відповідний наказ відділу юстиції Волинського облвиконкому №49. У зв’язку із закінченням повноважень тим же наказом обраний повторно народним суддею Нововолинського міського народного суду Пак Володимир Михайлович.

Наказом начальника відділу юстиції Волинського облвиконкому від 15 липня 1982 року №67 «Про призначення голів районних (міських) народних суддів», на підставі рішення Нововолинської міської Ради народних депутатів Волинської області від 02 липня 1982 року «Про затвердження голови міського народного суду», відповідно до ст.23 Закону УРСР «Про судоустрій Української РСР» Хлапук Лідія Іванівна обрана головою Нововолинського міського народного суду з 20 червня 1982 року.

Постановою Президії Верховної Ради УРСР №2799-XI від 29 серпня 1986 року Хлапук Лідія Іванівна увільнена від обов’язків народного судді Нововолинського міського народного суду у зв’язку з обранням її членом Волинського обласного суду на підставі рішення голови Волинської обласної ради народних депутатів дев’ятнадцятого скликання від 26 липня 1986 року №6/3-6.

У зв’язку з виборами народного судді Нововолинського міського народного суду, проведеними 19 жовтня 1986 року, наказом начальника відділу юстиції Волинського облвиконкому з 20 жовтня 1986 року на посаду народного судді Нововолинського міського народного суду зараховано Антонюк Катерину Іванівну.

Рішенням голови Нововолинської міської Ради народних депутатів Волинської області двадцятого скликання №1/8 від 03 липня 1987 року «Про голову  міського народного суду», на підставі ст.23 Закону УРСР «Про судоустрій Української РСР» Пака Володимира Михайловича затвердженого головою Нововолинського міського народного суду.

12 квітня 1990 року на виконання рішення №1/18 від 11 квітня 1990 року першої сесії обласної Ради народних депутатів двадцять першого скликання «Про обрання голів і народних суддів районних (міських) народних судів області», згідно із наказом начальника управління юстиції Волинського облвиконкому №46 від 12 квітня 1990 року до виконання обов’язків народного судді Нововолинського міського народного суду приступив Кратюк Степан Павлович, а також даним наказом народного суддю Антонюк Катерину Іванівну обрано головою Нововолинського міського народного суду.

Наказом начальника управління юстиції Волинського облвиконкому від 10 травня 1990 року №61 Пак Володимир Михайлович увільнений від обов’язків народного судді Нововолинського міського народного суду у зв’язку із закінченням строку повноважень.

Відповідно до постанови Президії Верховної ради України «Про мережу районних (міських) народних судів України та число народних суддів» від 19 листопада 1992 року № 2799-XII, наказу Міністра юстиції України «Про збільшення штатної чисельності народних суддів України» від 01 грудня 1992 року № 303/6, наказу начальника управління юстиції Волинської обласної державної адміністрації «Про збільшення штатної чисельності народних суддів Волинської області» від 17.12.1992 №251 встановлено кількість суддів Нововолинського міського народного суду – 4, збільшено штатну чисельність Нововолинського міського народного суду ще на 4 одиниці: введено дві посади «секретар судового засідання», посаду «судовий розпорядник» та посаду «помічник голови суду».

На виконання рішення №12/4 від 18 грудня 1992 року дванадцятої сесії обласної Ради народних депутатів двадцять першого скликання «Про обрання на додатково введені та вакантні посади суддів міських і районних народних судів», відповідно до наказу начальника управління юстиції Волинської обласної державної адміністрації №253 від 21 грудня 1992 року народними суддями Нововолинського міського народного суду стали Свередюк Анатолій Володимирович та Васильчук Віктор Григорович.

Відповідно до Закону України  «Про внесення змін і доповнень до Закону України РСР «Про судоустрій України РСР» від 24 лютого 1994 року, назва «народні суди» була змінена на назву «районні, місцеві суди» внаслідок чого змінилась і назва  Нововолинського міського народного суду на Нововолинський міський суд Волинської області.

Законом України «Про судоустрій України» в редакції  від 24.02.1994 передбачалось, що судді районних (міських) судів обираються відповідно Верховною Радою Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими Радами народних депутатів строком на десять років. Судді, які вперше пройшли конкурсний відбір, обираються на п’ять років. Голова районного (міського) суду і його заступник з числа обраних суддів затверджуються відповідно Верховною Радою Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими Радами народних депутатів за спільним поданням Голови Верховного Суду Республіки Крим та Міністерства юстиції Республіки Крим, голови обласного, Київського та Севастопольського міських судів і начальника управління юстиції обласної, Київської та Севастопольської  міських державних адміністрацій. 

Рішенням голови Волинської обласної ради народних депутатів від 17 березня 1994 року №17/4 «Про обрання суддів Луцького і Нововолинського міських, Ковельського та Шацького районних судів», прийнятого на підставі подання Міністерства юстиції України та Верховного Суду України, з 17 березня 1994 року наказом начальника управління юстиції Волинської обласної державної адміністрації суддею Нововолинського міського суду Волинської області призначена Тарасюк (Данилюк) Валентина Анатоліївна.

Постановою Верховної Ради України «Про обрання суддів» від 23 березня 2000 року №1570-ІІІ суддів Нововолинського міського суду Волинської області Антонюк Катерину Іванівну та Кратюка Степана Павловича обрано суддями безстроково.

Указом Президента України «Про звільнення суддів» від 07 березня 2001 року  №161/2001 у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням Васильчука Віктора Григоровича 26 березня 2001 року звільнено із займаної посади судді Нововолинського  міського суду Волинської області.

Законом України «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій України" від 21 червня 2001 року N 2531-III повністю виключені такі поняття, як районні та міжрайонні (окружні) суди. Їх функції взяли на себе місцеві суди. Закон визначив порядок призначення суддів місцевих судів, а саме: їх обирала Верховна Рада України безстроково, суддів, які вперше вступають на цю посаду, призначав Президент України строком на п’ять років. До повноважень місцевих судів було віднесено розгляд цивільних, господарських, адміністративних, кримінальних та інших справ в якості суду першої інстанції.

Указом Президента України «Про Мережу та кількісний склад суддів місцевих судів» від 20 серпня 2001 року №641/2001 затверджено штат Нововолинського міського суду Волинської області в кількості 6 суддів.

Становлення незалежної Української держави викликало потребу у заходах по реформуванню судової системи. Спеціалізація судової системи була спрямована передусім на те, щоб створити умови, при яких суд був би максимально доступним та оперативним при вирішенні спорів. Крім того, спеціалізація судової системи допомагала створити більш професійний суддівський корпус.

Подальше реформування судової системи призвело до прий­няття Закону України "Про судоустрій України" від 07 лютого 2002 року №3018-III, який закріпив принцип спеціалізації в межах загальної судової системи. Даним Законом створено центральний орган виконавчої влади - Державну судову адміністрацію України, до основних завдань якої віднесено участь, у межах своїх повноважень, у формуванні судів та удосконаленні їх організаційного забезпечення. Також відповідно до Положення про Державну судову адміністрацію України, затвердженого Постановою КМУ від 14 січня 2009 року №14, щодо повноважень Державної судової адміністрації України входить і вивчення практики організації діяльності судів. Відповідно суди було відділено від Міністерства юстиції та судові виконавці вийшли з складу суду. Починаючи з 07 липня 2010 року, відповідно до Закону України «Про судоустрій та статус суддів» Державна судова адміністрація України здійснює організаційне забезпечення діяльності органів судової влади  у межах повноважень установлених законом.

Указом Президента України «Про призначення суддів» від 14 жовтня 2002 року №926/2002 суддею Нововолинського міського суду Волинської області призначено Ференс (Ференс-Піжук) Орисю Романівну, а Указом Президента України «Про призначення суддів» від 13 серпня 2002 року №712/2002 – Галушку Олександра Григоровича.

Постановою Верховної Ради України «Про обрання суддів» №413-ІV від 26 грудня 2002 року суддю Нововолинського міського суду Волинської області Свередюка Анатолія Володимировича призначено на посаду безстроково, а Постановою Верховної Ради України «Про обрання суддів» №1732-ІV від 20 травня 2004 року обрано безстроково на посаду судді Нововолинського міського суду Волинської області Данилюк Валентину Анатоліївну.

З 31 березня 2005 року відповідно до наказу в.о.начальника територіального управління Державної судової адміністрації в Волинській області від 30 березня 2005 року №20-2-6/к Данилюк Валентину Анатоліївну звільнено з посади судді Нововолинського міського суду Волинської області у зв’язку з обранням її Постановою Верховної Ради України «Про обрання суддів» від 03 березня 2005 року №2463-ІV суддею апеляційного суду Волинської області безстроково.

Указом Президента України «Про призначення суддів» від 22 вересня 2005 року №1308/2005 суддею Нововолинського міського суду Волинської області призначено Федонюк Світлану Юріївну.

Наказом в.о.начальника територіального управління Державної судової адміністрації в Волинській області від 10 січня 2006 року №1/3-4 «Про внесення змін в штатні розписи загальних місцевих судів області», з метою приведення штатних розписів місцевих загальних судів Волинської області у відповідність із частиною 3 статті 21 Закону України «Про судоустрій України», на виконання наказу Державної судової адміністрації України від 29 грудня 2005 року №734/к, внесено з 01 січня 2006 року зміни в штатний розпис Нововолинського міського суду Волинської області, а саме: в межах існуючої кількості штатних одиниць суддів введено посаду «заступник голови суду».

З 22 травня 2006 року на підставі наказу в.о.начальника територіального управління Державної судової адміністрації в Волинській області від 23 травня 2006 року №55-2-6/к суддя Свередюк Анатолій Володимирович приступив до виконання обов’язків заступника голови Нововолинського міського суду Волинської області у зв’язку із обранням його Указом Президента України «Про призначення голови та заступника голови апеляційних загальних судів, голів та заступників голів місцевих загальних судів, заступників голів військових місцевих судів» від 16 травня 2006 року №399/2006 на цю адміністративну посаду.

У зв’язку з прийняттям  Рішення Конституційного Суду України від 16 травня 2007 року у справі за конституційним поданням Вищої ради юстиції про офіційне тлумачення положення частини п’ятої статті 20 Закону України «Про судоустрій України» (справа про звільнення судді з адміністративної посади), яким дано роз’яснення щодо відсутності повноважень у Президента України на призначення суддів на адміністративні посади, повноваження щодо призначення суддів на адміністративні  посади, до врегулювання цього питання в законодавчому порядку, на підставі Рішення Ради суддів України «Щодо призначення суддів на адміністративні посади в судах загальної  юрисдикції та звільнення з цих посад» від 31.05.2007 № 50,  покладено на Раду Суддів України.

На виконання наказу Державної судової адміністрації України від 23 жовтня 2007 року №667/к «Про граничну чисельність працівників апарату апеляційних та місцевих загальних судів» в частині збільшення штатної чисельності працівників апаратів місцевих загальних судів області на 57 штатних одиниць, наказу територіального управління ДСА в Волинській області від 19 грудня 2007 року №51/1-3 «Про внесення змін в штатні розписи місцевих загальних судів області» з 01 січня 2008 року в штатний розпис суду введено 3 додаткові штатні одиниці: «керівник апарату», «головний спеціаліст з інформаційних технологій», «консультант», та затверджено штатну чисельність Нововолинського міського суду Волинської області в кількості 32,5 штатних одиниць.

Постановою Верховної Ради України «Про обрання суддів» №298-VІ від 22 травня 2008 року призначено на посаду безстроково суддю Нововолинського міського суду Волинської області Ференс-Піжук Орисю Романівну, а Постановою Верховної Ради України «Про обрання суддів» №261-VІ від 10 квітня 2008 року - суддю Галушку Олександра Григоровича.

З 11 серпня 2008 року відповідно до наказу в.о.голови Нововолинського міського суду Волинської області від 11 серпня 2008 року №40/2-4-к Антонюк Катерину Іванівну звільнено з посади судді Нововолинського міського суду Волинської області у зв’язку з обранням її Постановою Верховної Ради України «Про обрання суддів» від 22 травня 2008 року №297-VІ суддею апеляційного суду Волинської області безстроково.

Рішенням Ради Суддів України №115 від 26 вересня 2008 року «Про призначення голів та заступників голів місцевих загальних судів» головою Нововолинського міського суду Волинської області призначений Свередюк Анатолій Володимирович.

З 14 липня 2009 року наказом голови Нововолинського міського суду Волинської області від 14 липня 2009 року №33/02-04 в штат Нововолинського міського суду Волинської області зарахований на посаду судді Ушаков Микола Миколайович у зв’язку з обранням його на вказану посаду Указом Президента України “Про призначення суддів»  від 18 червня 2009 року №458/2009.

Постановою Верховної Ради України «Про звільнення суддів» від 08 жовтня 2009 року №1635-VІ у зв’язку з поданням заяви про відставку Кратюка Степана Павловича звільнено з посади судді Нововолинського міського суду Волинської області.

Кроком вперед в процесі реформування судової системи України став Закон України від 07 липня 2010 року № 2453-VI “Про судоустрій і статус суддів”, який набрав чинності 30 липня 2010 року. Закон змінив процедуру призначення на посаду судді вперше, а також передав соціальні спори з підвідомчості загальних судів з 01 січня 2011 року у підвідомчість адміністративних. Цим Законом також здійснено розподіл повноважень між головою суду та керівником апарату.

Постановою Верховної Ради України «Про обрання суддів» №2512-VІ від 09 вересня 2010 року призначено на посаду безстроково суддю Нововолинського міського суду Волинської області Федонюк Світлану Юріївну.

На виконання вимог підпункту 8 пункту 1 розділу XII "Прикінцеві положення" Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від  07 липня 2010 року №2453-VI, відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 №30,  в Нововолинському міському суді Волинської області з 01 січня 2011 року введено автоматизовану систему документообігу суду, яка забезпечує автоматизований розподіл справ між суддями; надання фізичним та юридичним особам інформації про стан розгляду справ, в яких вони є учасниками процесу; централізоване зберігання текстів судових рішень та інших процесуальних документів; підготовку статистичних даних тощо.

Порядок автоматизованого документообігу в суді регламентується затвердженими рішенням зборів суддів Нововолинського міського суду Волинської області від 31 грудня 2010 року №25 «Засадами здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями Нововолинського міського суду Волинської області». Також наказом керівника апарату №77/02-05 від 31 грудня 2010 року з метою забезпечення належного порядку функціонування автоматизованої системи документообігу та захисту інформаційних ресурсів визначено права користувачів автоматизованої системи документообігу Нововолинського міського суду Волинської області та механізм впровадження і налагодження програмно-технічних засобів для забезпечення функціонування підсистем на кожному робочому місці в межах наданих прав користувачів, а також надано користувачам унікальні коди доступу.

Указом Президента України «Про призначення суддів» №1290/2010 від 28 грудня 2010 року призначено на посаду судді Нововолинського міського суду Волинської області Василюка Андрія Васильовича.

З 23 липня 2012 року відповідно до наказу голови Нововолинського міського суду Волинської області від 23 липня 2012 року №19/02-04 Федонюк Світлану Юріївну звільнено з посади судді Нововолинського міського суду Волинської області у зв’язку з обранням її Постановою Верховної Ради України «Про обрання суддів» від 07 червня 2012 року №4921-VІ суддею апеляційного суду Волинської області безстроково.

Новий Кримінальний процесуальний кодекс України, ухвалений Верховною Радою України 13 квітня 2012 року, що набрав чинності з 19 листопада 2012 року, суттєво розширив функції суду щодо контролю за дотриманням прав і свобод сторін кримінального провадження під час досудового розслідування  та запровадив з цією метою інститут слідчого судді, як особи, спеціально уповноваженої на здійснення такого контролю.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України» від 13 квітня 2012 року N 4652-VI визначено порядок обрання слідчого судді. Так, з числа суддів місцевого загального суду обираються слідчі судді (суддя), які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом. Кількість слідчих суддів визначається окремо для кожного суду зборами суддів цього суду. Слідчі судді (суддя) обираються зборами суддів цього суду за пропозицією голови суду або за пропозицією будь-якого судді цього суду, якщо пропозиція голови суду не була підтримана, на строк не більше трьох років і можуть бути переобрані повторно. До обрання слідчого судді відповідного суду його повноваження здійснює найстарший за віком суддя цього суду. Слідчий суддя не звільняється від виконання обов'язків судді першої інстанції, проте здійснення ним повноважень із судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні враховується при розподілі судових справ та має пріоритетне значення.

Відтак, рішенням зборів суддів Нововолинського міського суду Волинської області №18 від 30 серпня 2012 року вперше слідчим суддею Нововолинського міського суду Волинської області обрано суддю Свередюка Анатолія Володимировича, та в подальшому рішенням зборів суддів №19 від 09 жовтня 2012 року відкритим голосуванням, одноголосно внесено зміни до вказаного рішення та обрано слідчим суддею Галушку Олександра Григоровича.

Наказом в.о.голови суду від 09 жовтня 2013 року №67/02-05, відповідно до рішення зборів суддів від 09 жовтня 2013 року обов’язки голови Нововолинського міського суду Волинської області покладено на суддю Ференс-Піжук Орисю Романівну до заповнення вакантної адміністративної посади голови суду.

Указом Президента України «Про призначення суддів» №571/2013 від 18 жовтня 2013 року призначено на посаду судді Нововолинського міського суду Волинської області Горецьку Зоряну Володимирівну.

Законом України №1188-VII «Про відновлення довіри до судової влади  в Україні» від 08.04.2014 визначено правові та організаційні засади проведення спеціальної перевірки суддів судів загальної юрисдикції (далі - перевірка суддів) як тимчасового посиленого заходу з використанням існуючих процедур розгляду питань про притягнення суддів судів загальної юрисдикції до дисциплінарної відповідальності і звільнення з посади у зв’язку з порушенням присяги.

 З 11 квітня 2014 року відповідно до пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» зазначеного Закону вважаються такими, що звільнені з адміністративних посад, голови місцевих судів та їх заступники.

Статтею 20 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що голова місцевого суду, його заступник призначаються на посади більшістю від кількості суддів, які працюють у відповідному суді строком на один рік шляхом таємного голосування із числа суддів цього суду, але не більше як на строк повноважень судді.

На  підставі ч.2 ст.20 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (зі змінами, внесеними Законом України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні»), відповідно до рішення зборів суддів від 14 квітня 2014 року суддя Ференс-Піжук Орися Романівна обрана головою Нововолинського міського суду Волинської області терміном на один рік, наказами голови суду №10/02-05 від 07 квітня 2015 року, №18/02-04 від 31 травня 2017 року термін перебування на адміністративній посаді голови суду продовжувався відповідно на два  і три роки.

Закон України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції Закону України  «Про забезпечення права на справедливий суд»  від 12 лютого 2015 року №192-VIII з 28 березня 2015 року змінив процедуру добору кандидатів на посаду судді, процедуру обрання суддів на адміністративні посади, забезпечив відкритий доступ до всіх судових рішень через Єдиний державний реєстр судових рішень, починаючи з 01 січня 2010 року,  запровадив інститут суддівського досьє.

На виконання вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від  07 липня 2010 року № 2453-VI, Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» від 16 січня 2014 року №719-VІІ, Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» начальником ТУ ДСА України в Волинській області затверджено Перелік змін до штатного розпису Нововолинського міського суду Волинської області станом на 01 квітня 2015 року та виведено зі штату суду посаду «заступник голови суду» та введено посаду «суддя».

Постановою Верховної Ради України «Про обрання суддів» №479-VІІІ від 21 травня 2015 року суддю Нововолинського міського суду Волинської області Ушакова Миколу Миколайовича призначено на посаду безстроково.

У зв’язку з поданням заяви про відставку Свередюка Анатолія Володимировича звільнено з посади судді Нововолинського міського суду Волинської області Постановою Верховної Ради України «Про звільнення суддів» від 12 листопада 2015 року №788-VІІІ.

З 02 лютого 2016 року наказом голови Нововолинського міського суду Волинської області від 01 лютого 2016 року №01/02-04 Горецьку Зоряну Володимирівну звільнено з посади судді Нововолинського міського суду Волинської області у зв’язку з переведенням на посаду судді господарського суду Львівської області відповідно до Указу Президента України «Про переведення суддів» №21/2016 від 23 січня 2016 року.

Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від  07 липня 2010 року № 2453-VI в редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» від 12 лютого 2015 року №192-VІІ, Постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» в редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року №644 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», Постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2016 року №77 «Про внесення змін до Постанов Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 і від грудня 2015 року №1013» внесено зміни до штатного розпису Нововолинського міського суду Волинської області станом на 01 квітня 2016 року, а саме: виведено посаду «помічник судді» та введено посаду «консультант».

З 01 травня 2016 року, у зв’язку з набранням чинності Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII, помічники суддів втратили статус державного службовця та набули статус працівника патронатної служби.

Постановою Верховної Ради України «Про звільнення суддів» від 08 вересня 2016 року №1515-VІІІ у зв’язку з поданням заяви про відставку звільнено з посади судді Нововолинського міського суду Волинської області Галушку Олександра Григоровича.

Указом Президента України «Про призначення та звільнення суддів» від 29 вересня 2016 року №425/2016 Лизун Юнну Вікторівну призначено на посаду судді Нововолинського міського суду Волинської області, а Указом Президента України «Про призначення суддів» від 28 вересня 2017 року №295/2017 призначено Василюка Андрія Васильовича на посаду судді Нововолинського міського суду Волинської області безстроково.

Рішенням Вищої Ради правосуддя від 24 травня 2018 року №1520/0/15-18 у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням Лизун Юнну Вікторівну 29 травня 2018 року звільнено із займаної посади судді Нововолинського міського суду Волинської області.

Рішенням Вищої Ради правосуддя від 16 липня 2019 року №1860/0/15-19 суддю Жовтневого районного суду міста Луганська Селинного Михайла Сергійовича переведено на посаду судді Нововолинського міського суду Волинської області, який зарахований з 19 липня 2019 року в штат Нововолинського міського суду Волинської області на посаду судді відповідно до наказу в.о.голови суду №17/02-04 від 18 липня 2019 року.

У зв’язку з поданням заяви про відставку Селинного Михайла Сергійовича звільнено з посади судді Нововолинського міського суду Волинської області Рішенням Вищої Ради правосуддя від 20 серпня 2019 року №2204/0/15-19.

У 2019 році проведено науково-технічну експертизу цінності судових справ і документів та відібрано справи постійного зберігання, справи тривалого (понад 10 років) зберігання та з кадрових питань.

Формування описів проводилось згідно Інструкції «Про порядок передання до архіву місцевого та апеляційного суду, зберігання в ньому, відбору та передання до державних архівів, установ та архівних відділів міських рад судових справ та управлінської документації суду», затвердженої наказом ДСА України від 15.12.2011 №168, Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 №1000/5, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 22.06.2015 за №736/27181,  Переліку судових справ і документів, що утворюються в діяльності суду, із зазначенням строків зберігання, затвердженого Наказом Державної судової адміністрації від 07 грудня 2017 року № 1087, та Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України №587/5 від 12.04.2012, зареєстрованого в міністерстві юстиції України 17.04.2012 за №571/20884.

 

 

 

 

22  листопада 2019 року 

 

 

Голова Нововолинського

міського суду  Волинської області                                       О.Р.Ференс-Піжук

 

Помічник судді                                                                         С.Ф.Загорська